12131415161718
19202122232425
2627282930

Бріаторе: Феттель більше переймається перемогами в гонках, ніж титулом

Колишній керівник команд Формули 1 Флавіо Бріаторе назвав найбільшою помилкою Себастьяна Феттеля те, що він занадто переймається окремими гонками замість зосередження на боротьбі за титул чемпіона світу.

Феттель відстає від Льюіса Хемілтона на 67 очок. Тепер йому залишається сподіватися на диво, аби стати п’ятиразовим чемпіоном.

Колишній керівник команд Ф1 Бріаторе вважає головною помилкою Себастьяна і Ferrari – відсутність далекоглядної стратегії, спрямованої на здобуття п’ятого титулу.

Саме такі помилки, як у Німеччині та Італії, де Феттель мав вигравати, але припустився грубих помилок, на його думку, є доказом одержимості перемогами у гонках.

Бріаторе сказав у подкасті з Ніко Росбергом: «Феттель намагається виграти не чемпіонат, а гонки. А це не працює.

Якщо проґавити три-чотири можливості, то щоразу втрачається 25 очок і стає дедалі складніше.

Гонщики відчувають величезний стрес. Якщо вони можуть із ним впоратись і виконати свою роботу, а не зійти з дистанції, то виграють. Як відомо, схід – найгірший сценарій гонки».

Бріаторе вважає, що Феттелю варто повчитися у Фернандо Алонсо розумінню того, як слід йти до чемпіонств, які іспанець здобув у 2005 і 2006 роках.

Флавіо назвав події в Монці, коли Феттель зіштовхнувся з Хемілтоном і вилетів, доказом того, що німець занадто переймається не тим, чим слід.

Італієць додав: «Йому слід пояснити, що в гонці 53 кола, а не одне. У нас щось подібне колись було із Фернандо.

Варто зрозуміти, що чемпіонат можна виграти і після фінішу третім, і все одразу стане на свої місця. Важливо залишатися на трасі.

Аварія Себа у Монці не мала жодного сенсу. Знаєш, що машина краща? Гаразд, пригальмуй і залишся позаду. Все. У вас є ще 50 кіл, аби досягти свого.

Якщо сходиш, то не маєш жодного кола для досягнення мети. Звісно, йому буде важко фінішувати нижче четвертого місця, адже машина значно швидша за решту пелотону. Але коли хочеться виграти титул, то слід бути майстром власної справи і іноді фінішувати другим та третім.

Мета проста –заробляти очки. Не потрібно вигравати кожну гонку, аби стати чемпіоном. Мова має йти про очки, а не про перемоги.

За наявності конкурентоздатної машини, то обов’язково когось випередите. Якщо ж станеться зіткнення з тим, у кого більше очок, то перевага буде у суперника».