12131415161718
19202122232425
2627282930

Гран Прі Бельгії: Хемілтон дивовижно вирвав поул у Феттеля

Льюіс Хемілтон став найшвидшим пілотом на трасі, що почала підсихати перед завершенням кваліфікації.

Боттас загострює боротьбу аутсайдерів

У першому сегменті кваліфікації пілоти Ferrari та Льюіс Хемілтон вирішили проїхати швидкі кола на гумі Soft. Кімі Райкконен очолив протокол із результатом 1.42,585, а ось Льюіс Хемілтон програв йому майже 0,4 секунди, хоча виконав дві швидких спроби. Себастьян Феттель трохи поступився британцю.

Валттері Боттас вирішив подолати швидке коло на Supersoft, хоча через майбутній штраф у цьому не було жодного сенсу — він розпочне гонку з хвоста через заміну елементів силової установки.

Фінський пілот став другим у Q1, але це більше вплинуло на боротьбу аутсайдерів. McLaren та Williams не змогли піднятися з останніх чотирьох місць у протоколі, а ось боротьба за фінальний квиток у Q2 йшла дуже напружено. На нещасливому 16-му місці опинився Карлос Сайнс на Renault. Іспанець програв 0,268 секунди П’єру Гаслі та поскаржився на брак зчеплення з трасою. Не набагато кращою ситуація була у Ніко Хюлькенберга, проте він з 13-го місця пройшов до Q2.

Рекорд за рекордом у Q2

У другому сегменті кожна з команд-фаворитів вирішила не гратися з вибором гуми та випустила пілотів на Supersoft. Окрім того, до траси наближалася дощова хмара, яка могла вплинути на перебіг подій — було не до ризику.

Райкконен розпочав із побиття абсолютного рекорду траси — 1.41,627. Але на цьому фін та інші гонщики не зупинилися. У другій спробі на першу позицію вже вийшов Феттель — 1.41,501, проте його перевага над конкурентами була мізерною: Райкконен поступився 0,032 секунди, а Хемілтон — 0,052 сек.

Боттас також взяв участь у Q2 та встановив четвертий результат. Пілоти Red Bull програвали більше секунди лідерам та не мали шансів на високі позиції, проте впевнено пройшли до Q3.

Боротьбу за чотири місця у топ-10 для середняків виграли пілоти Force India та Haas. Вони залишили за бортом Гаслі, Брендона Хартлі, Шарля Леклера та Маркуса Ерікссона. Ніко Хюлькенберг, який, як і Боттас, отримав штраф, вирішив не брати участі у Q2.

Час сенсацій

Фінальний сегмент кваліфікації розпочався, коли вже пішов легкий дощ, проте пілоти спробували проїхати перші спроби на сліках. Це була погана ідея, оскільки всі вони змушені були одразу заїхати в бокси за проміжною гумою та витратити час на зміну налаштувань.

Умови на трасі змінювалися дуже швидко. Траса встигла намокнути, але за кілька хвилин до завершення сесії дощ припинився та покриття почало потроху підсихати.

За дві хвилини до завершення сегмента на перших двох позиціях були Феттель та Райкконен, за ними — два Red Bull. Хемілтону через помилки не вдавалося проїхати нормальної спроби, але у нього ще залишався час.

Все вирішувалося у фінальних спробах, оскільки траса вже у багатьох місцях була сухою. Хемілтон вийшов на першу позицію, а ось Феттелю не вдалося відповісти — він програв 0,7 секунди.

Сенсаційним став другий ряд: Окон та Перес подарували його «новій» Force India. За ними — Грожан.

Лише шостим був Райкконен, який припинив боротьбу за кілька хвилин до кінця сесії. За фіном — два гонщики Red Bull, які знову дуже невдало виступили у дощ.